Požadovaný text nenalezen. Zahradní stavby - Vybavujeme -

Doporučujeme

Zahradní technika a nářadí LEVNĚ. Fukar na listí a vysavač vám usnadní práci v zahradě, či na dvorku.

 

Zahradní stavby

Zahradní domek pro okrasu i užitek

Zkrátka i na malé zahrádce brzy přijdete na to, že by se vám hodil malý domeček. Protože vaše zahrada má styl, který vyhovuje vaší povaze a vkusu, přizpůsobíte mu jistě i tuhle stavbu. Pak dokonale zapadne do prostředí a bude zdobit, i když uvnitř bude skryté jen skladiště. Úklid věcí ze zahrady se zjednoduší, nikde se nebude nic povalovat a rušit váš pohled na květiny a keře. Dětské hračky budou mít v domečku svou vlastní bednu nebo skříňku, vejde se sem i kolo, bude tu i dost prostoru a vhodné nářadí, abyste tady mohli sekačku nebo kolo pohodlně opravovat.

Detail DISKUTOVAT (2 příspěvků)

Zahradní kůlny a domky mohou být funkční i estetické

Pro uschování zahradního nářadí stačí pouze malý přístřešek. Ale pro skladování velké zahradní techniky, grilu či nábytku je již potřeba stavba větší. Je proto třeba dobře rozmyslet, kam ji umístit a jak by měla vypadat, aby byla funkční a zároveň estetická. Může být v koutku zahrady co nejvíce maskovaná, díky předsazenému živému plotu, nebo popínavým rostlinám. Nebo může naopak vystupovat jako nápadný, atraktivní prvek. Kůlna by měla být snadno přístupná, ale do centra zahrady se obvykle nehodí. Zato však může posloužit i jako zástěna vytvářející soukromí či ochrana proti větru.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Chaty a zahradní domky - chtěli byste je také?

Chatky a zahradní domky jsou jednoznačně uzpůsobeny účelu a ekonomickým možnostem. Jejich konstrukce je většinou jednoduchá, rámová a opláštěná velkoplošným materiálem. Podle záměru použití mohou být všechny typy konstrukčních systémů domků buď zateplené anebo nikoli. Dnešní trh nabízí opravdu široký sortiment pro výběr prefabrikovaných chatek a zahradních domků.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Zahradní skleník: vše, co o něm potřebujete vědět

Skleník ocení každý zahrádkář, ať již je jeho koníčkem pěstování zeleniny, nebo okrasných květin. Ve skleníku rostliny rychleji rostou, kvetou i plodí, jsou chráněné před povětrnostními vlivy, mají prodlouženou sezónu. Můžete v něm pěstovat výtečnou zeleninu, skleníkové papriky a salátové okurky, hýčkat tropické rostliny, orchideje, sukulenty, množit pokojové i zahradní okrasné květiny i řízky dřevin. Za určitých podmínek poslouží i k přezimování přenosných rostlin, jež nesnesou mráz.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Altánek nebo pergola?

Altánek funguje spíše jako lehká zastřešená zahradní stavba sloužící k oddechu. Pergola, ta vlastně představuje určitý druh plotu. Svým více méně okrasným vzezřením se hodí spíše do zahrad venkovského typu. Oba tyto typy staveb řadíme k drobné zahradní architektuře. Vhodným zakomponováním do prostředí zahrad vytvářejí oba typy vynikající relaxační podmínky pro všechny generace.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Tipy pro stavbu pergoly

 Pergola se obvykle staví tak, aby nás přilákala do zajímavého zákoutí zahrady. Umístění stavby by nám mělo nabídnout jiný zajímavý pohled na zahradní přírodu nebo nás zvát do prostoru zahrady, který je výjimečný třeba svým účelem − je zde zahradní krb apod.

Detail DISKUTOVAT (2 příspěvků)

Popínavé rostliny pro pergoly

Pergoly sloužili původně jako opora pro popínavé rostliny. To, že se dnes k původnímu účelu majitelé pergol vrací, není jistě náhoda. Konec konců, pergola bez něčeho zeleného, ideálně kvetoucího, prostě není to pravé ořechové. V dnešní době není problém si vybrat z bohaté nabídky okrasných zahradnictví z desítek druhů kvetoucích i stále zelených popínavých rostlin.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Zahradní skleník: Jak připravit základy, vybrat tvar, profily…

Než si pořídíme skleník, dobře si rozmyslíme, zda pro něj máme odpovídající místo. Výběr místa je totiž nejdůležitějším kritériem. Pro pěstování zeleniny i květin zvolíme vždy světlé stanoviště, tedy takové, kam dopadají po celý den sluneční paprsky.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Terasa, místo pro rodinu i přátele, z čeho stavět a kde

Někdy okolnosti zabrání umístit terasu tak, aby se tady lidé mohli kochat západem slunce a užívat si teplých slunečních paprsků časně zjara nebo v babím létě. Ale také v ideálním případě, kdy terasu můžeme orientovat na jih nebo západ, je dobré počítat s tím, že v Česku nejčastěji fouká od západu. Proto by z této světové strany mělo být sezení určitým způsobem chráněno – například živým plotem či pergolou. Kdo ví, že po večerech nebývá doma, ale v práci, může tomu podřídit i umístění terasy − východním směrem − a ranní kávu si tady vychtnávat při dopoledním sluníčku.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Zahradní cestičky: Kam se hodí zpevněné a kam sypané?

Zahradní cesty a cestičky propojují jednotlivé části zahrady i zahradu s domem. Jejich podoba je pro celkový vzhled zahrady velmi důležitá. Záleží na jejich umístění, tvaru i použitém materiálu. Jaký vybrat? Pevný i sypaný materiál má své výhody i nedostatky. Každý se hodí pro jiný účel, podle potřeby je lze i kombinovat. Měly by však vždy ladit se stylem zahrady i domu. Je vhodné vybrat co nejméně vhodných druhů materiálů, aby výsledek nepůsobil roztříštěně.

Detail DISKUTOVAT (3 příspěvků)

Letní kuchyně na vaší zahradě

Pokud jste si dopřáli komfort bydlení v rodinném domě se zahradou, je ideální navázat letní kuchyň přímo na dům. Někdo zvolí komfortní zimní zahradu s kuchyňským koutem vybaveným v návaznosti na rozvody vody a energií plným komfortem spotřebičů jako v kuchyni uvnitř. Během letních měsíců se pak příprava jídel i stolování prostě přestěhuje do letní zahrady.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Jak na zahradě vybudovat stružku, kaskádu, vodopád či vodotrysk?

Bublání potůčku na zahradě uklidňuje a osvěžuje vzduch i naše smysly. Na svažité zahradě si můžeme vybudovat i poměrně dlouhý umělý potůček, který bude od přirozeného k nepoznání. Při vyšším sklonu terénu jej mohou ožovovat navíc i vodopády. Na rovině si můžeme pro změnu vybudovat umělé kaskády, zahradní jezírko může doplňovat působivý vodotrysk.

Detail DISKUTOVAT (4 příspěvků)

Stavba plotu: cena, ohlášení, výběr materiálu

Pokud se rozhodneme stavět či nějak upravovat plot kolem svého domu či zahrady, měli bychom si nejdříve zjistit na stavebním úřadě, co bude vyžadovat. Patrně postačí stavební ohlášení, protože jde o tzv. malou stavbu. Regulace ze strany úřadu by mohly nastat v případě, když se rozhodnete pro plot vyšší než 180 cm nebo pokud bude sousedit s veřejnými komunikacemi nebo veřejným územím.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x