Požadovaný text nenalezen. Zahradní nábytek - Vybavujeme -

Doporučujeme

Zahradní technika a nářadí LEVNĚ. Fukar na listí a vysavač vám usnadní práci v zahradě, či na dvorku.

 

Zahradní nábytek

Který zahradní nábytek vybrat na terasu

Čím pohodlnějším zahradním nábytkem vybavíme terasu, tím příjemnější chvíle tam strávíme. Jak ho vybírat, aby venku vydržel, aby se nám líbil a aby se hodil do přírodního prostředí? Kterému materiálu dáme přednost, to obvykle vychází z naší představy o tom, kolik za sezonní nábytek chceme zaplatit. Při výběru a nákupu bychom však kromě ceny měli přihlédnout k další skutečnostem.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Umístění nábytku

 Pod zakrytou terasu je vhodné vybírat nábytek nejen z odolných materiálů, jako například umělý ratan, plast, ale i z různých dřevěných materiálů. Pokud není terasa zastřešená, ale je otevřená, berte v úvahu i náročnost nábytku na údržbu. Různé povětrnostní podmínky (vítr, déšť) mohou na váš nábytek zanést nečistoty, které na něm zůstanou, a jejich odstranění bude komplikovat údržbu.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Nábytek z umělého ratanu

Uměly ratan – nynější módní trend v oblasti nábytku. Jedná se o podstatně odolnější variantu ratanu přírodního – pravého. Vyrábí se ze speciálních vláken v odstínech tmavé, ale i světlé barvy. Vlákna umělého ratanu se obtáčejí a vyplétají na hliníkovou konstrukci. Údržba tohoto materiálu je velice snadná a rychlá, postačí pouze voda a mycí houba. Velice dobře odolává vnějším povětrnostním vlivům, jak slunci, tak mrazům. Přesto doporučujeme na zimu tento produkt zakrývat, popř. schovat pod střechu. Další velkou výhodou umělého ratanu je jeho stálobarevnost., je odolný proti loupání a praskání, které by mohly přírodnímu ratanu uškodit. V neposlední řadě také to, že je plně recyklovatelný, pevný a netoxický.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Dřevěný nábytek

Pokud si rádi posedíte u skalky na své chatě, nebo si s chutí na jaře a v létě užíváte sluníčka na zahrádce za svým domem, ani dřevěný nábytek pro Vás nebude špatnou volbou. Ba právě naopak, z určitého hlediska se jedná o dobrý kompromis, mezi kovem a plastem. Sezení na něm je příjemné, neboť nechladí jako jeho kovová konkurence a naopak od plastu vyzdvihuje nábytek vyrobený ze dřeva jeho pevnost, která přitom zachovává pohodlné posezení, které je navíc u dobře provedeného výrobku ještě příjemnější. Jedno z hlavních kladů této volby je ale jistě hledisko estetické, neboť zahrádce s dřevěným nábytkem se nic nevyrovná, dřevo je materiál přírodní a mezi stromy a záhony zapadne jednoznačně nejlépe. Samozřejmě i zde je jedno „ale“, které spočívá ve vyšší ceně.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Plastový nábytek

Plastový nábytek dominuje na nezanedbatelném procentu zahrádek a okolí rodinných domků. Pokud dáváte přednost právě plastu, jistě je pro Vás jednou z hlavních předností nízká cena, která je zde asi nejvýhodnější. Také výdrž může být poměrně slušná, jedná-li se o alespoň průměrnou kvalitu, a svůj účel tento druh zboží téměř vždy splní. Nelze samozřejmě očekávat takovou odolnost, jako např. u dřeva, nebo kovu, neboť plastový nábytek je náchylnější zvláště na mechanické poškození. Dále může dělat problémy jeho nižší váha, která se naplno projeví u plastových židlí a stolů v silném větru. Na druhou stranu, pokud např. židle často přesouváte a večer schováváte pod přístřešek, či do kůlny, stává se menší hmotnost naopak značnou výhodou.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Kovový nábytek

 Jedná se o jednu z nejčastějších voleb zahrádkářů a nakupujících obecně. U kovového nábytku je hlavní a nespornou výhodou to, že ostatní druhy předčí svojí výdrží a trvanlivostí, samozřejmě pokud se nejedná o výrobek podprůměrné kvality. Oproti plastu, nebo dřevu má kov ve venkovních podmínkách přeci jen potenciál delší trvanlivosti a menší náchylnosti na porušení např. při tuhých zimách, nebo deštivých létech. Na druhou stranu nevýhoda je zřejmá – často jí bývá menší pohodlí, způsobené jednak ostřejšími tvary a samozřejmě také studeným povrchem, tyto nevýhody se dají samozřejmě z velké části eliminovat vhodně zvolenými textilními doplňky, již nezřídka bývají přímo součástí soupravy.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Údržba zahradního nábytku

Když nábytek zmokne, vysušte jej obyčejným hadrem. Je nutné vědět, že vlivem UV záření, které vyzařuje slunce a měsíc, a vlivem deště, dochází k přirozené ztrátě barvy z povrchu dřevěného nábytku. Na podzimní a zejména pak zimní měsíce doporučujeme nábytek uschovat. V žádném případě však nábytek nezakrývejte, protože by se na jeho povrchu mohla hromadit vlhkost. Předtím, než se rozhodnete nábytek opět umístit ven, utáhněte šrouby, vyčistěte jej lehkým neutrálním čistícím prostředkem a jemným nekovovým kartáčem či ocelovou vlnou. Následně naneste jemnou vrstvu oleje. Na čištění nábytku nikdy nepoužívejte drsný čistící prostředek, který by jej mohl poškrábat.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x