Požadovaný text nenalezen. Sekačky, křovinořezy - Vybavujeme -

Doporučujeme

Zahradní technika a nářadí LEVNĚ. Fukar na listí a vysavač vám usnadní práci v zahradě, či na dvorku.

 

Sekačky, křovinořezy

Kupujete sekačku? 6 rad, podle čeho ji vybírat...

Možná si řekneme, že není o čem přemýšlet. Sekačka je sekačka. Po deštivých jarních měsících však trávník roste velmi rychle a jen s kvalitní sekačkou ho budete mít pod kontrolou během celého vegetačního období. Správný výběr vám ušetří čas, spoustu námahy i peníze. Obchodníci jich nabízejí spoustu, od klasických motorových přes elektrické až po sekačky „vznášedla“ či solární automaty. Podle velikosti trávníku a požadavků na péči si můžete vybrat variantu se sběrným košem, vyhazováním posečené trávy na plochu nebo s nastýlacím systémem. Na co všechno tedy brát ohled při výběru sekačky? Tady je šest rad, jak si vybrat tu správnou.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Při výběru sekačky na trávu rozhoduje výkon i konstrukce

Výběr sekačky na trávu ale není zcela jednoduchý. Měl by se odvíjet od parametrů popisujících nejen způsob a četnost užívání, ale také povahu terénu, který bude sekačka upravovat. V současné době jsou na trhu k dostání sekačky na trávu různých kvalit, odlišných zpracování i výkonu. Na co tedy pamatovat při výběru sekačky na trávu?

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Jak vybrat sekačku a křovinořez?

Pokud má trávník splňovat estetickou, rekreační a biotechnickou funkci, musíme ho pravidelně sekat, odstraňovat posečenou tráva, čistit a zavlažovat. Na první sekání trávníku začínáme myslet již s příchodem jara. K tomu však potřebujeme správnou sekačku i křovinořez. S prvním sekáním začínáme v době, kdy tráva dosáhla výšky osm až deset centimetrů. Seká se na výšku pět centimetrů. Později se může kosení snížit na tři až pět centimetrů. Trávník se nikdy nezkracuje na více než o třetinu původní délky. Intenzivně trávníky vyžadují pravidelné sekání během vegetace, nejlépe jednou za týden. Tráva, která se seče často a nízko, rozprostírá listy více do šířky, pokrývá větší plochu a je barevně vyrovnaná.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Křovinořezy, vyžínače: Kterou motorovou kosu vybrat

Motorová kosa, nazývaná též křovinořez či vyžínač, se hodí pro práce v hůře přístupných místech. Se strunovou hlavou seče trávu, s kotoučem zvládne vyklučit náletové dřeviny. Některé motorové kosy však umí i kypřit záhon či uklízet spadané listí.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Bezpečné zacházení se zahradní sekačkou

Ačkoliv teplé počasí svádí ke sporému oděvu, trenýrky a žabky se však nemusí vyplatit. Rotující nůž sekačky od sebe může velkou rychlostí „odstřelovat“ předměty, které se náhodně dostanou do cesty a takový malý ostrý kamínek může na vaší noze zanechat znatelné stopy. Chráníme si také obličej a ruce, ideální jsou pracovní brýle, které odrazí případné odletující kousky a pracovní rukavice, které navíc snižují vibrace v rukách.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x