Doporučujeme

Zahradní technika a nářadí LEVNĚ. Fukar na listí a vysavač vám usnadní práci v zahradě, či na dvorku.

 
Grily, krby

Zapálení grilu na dřevěné uhlí

Zapálení grilu na dřevěné uhlí

Sejměte víko grilu a otevřete všechny ventilační klapky na vašem grilu. Pod brikety připravte zmuchlané noviny nebo lépe pevný lihový podpalovač na dřevěné uhlí.

Vyrovnejte brikety nebo dřevěné uhlí do pyramidy, nebo lépe použijte komínek na roztopení uhlí a briket.

Pokud používáte podpalovací komínek, umístěte do něj 1/2 briket, pak vložte 1-2 kostky pevného podpalovače, a dosypte zbytkem briket. Pak do ohniště položte 2-3 kostky pevného lihového podpalovače a zapalte je, komínek postavte na ně.

Až se brikety v komínku pokryjí šedým popelem (po 20-30 minutách rozhoření), vysypte je do grilu a upravit do příslušného tvaru podle zvolené grilovací metody.

Nepoužívejte tekuté podpalovače - ze dvou důvodů. Tím první je to, že tekutý podpalovač není obvykle čistý líh, a jeho hoření může ovlivnit výslednou chuť masa. Tím druhým je bezpečnost - obvykle dochází k dolívání tekutého podpalovače na napůl rozhořelé brikety, což může vést k popálení obsluhy grilu.

 Zdroj:grily-krby.cz

Příspěvek do diskuze
:
:
:
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x